6 stycznia 2013

Starsza kobieta mieszkająca w przyczepie

Amerykański pastor wyznania kalwińskiego, Robert Schuller, znany ze swoich programów telewizyjnych z lat 70tych XXw., opowiedział historię o tym, jak biskup Fulton J. Sheen został zaproszony, aby przemawiać w Kryształowej Katedrze.

Na spotkanie z biskupem Sheenem przyszły tysiące ludzi.Tłok był tak wielki, że - gdy spotkanie się zakończyło - biskup Sheen i pastor Schuller byli w stanie wrócić do samochodu tylko dzięki temu, że chodnik ogrodzony był linami z obu stron. Po obu stron chodnika wzdłuż lin gromadzili się ludzie, którzy pragnęli dotknąć biskupa. Wyglądało to tak, jak gdyby sam papież przyjechał do miasta.

Gdy obaj mężczyźni szli w stronę samochodu, ktoś wcisnął biskupowi Sheenowi do ręki karteczkę, którą ten złożył i schował do kieszeni. Wsiedli do samochodu, którym mieli pojechać do restauracji na obiad. Biskup Sheen wyciągnął karteczkę, przeczytał ją i spytał pastora Schullera: "czy wie pastor, gdzie jest to miejsce?" Schuller odpowiedział: "Tak, to zaledwie parę mil stąd". Biskup spytał: "czy moglibyśmy pojechać tam w drodze do restauracji?" "Oczywiście" - odpowiedział Schuller - "mamy mnóstwo czasu". Pojechali pod wskazany adres. Było to niewielkie osiedle przyczep kempingowych. Bp Sheen podszedł do jednej z przyczep i zapukał.

Drzwi otworzyła starsza kobieta, która zdawała się być zaskoczona; naprawdę - gdy zobaczyła, kto ją odwiedził, nie mogła wyjść z osłupienia. Otworzyła drzwi, a biskup wszedł do środka. Po kilku minutach wyszedł, wsiadł do samochodu i powiedział: "Teraz [ta kobieta] gotowa jest, aby żyć - w tym życiu i w przyszłym".

Źródło: http://catholicismpure.wordpress.com/2011/11/19/fulton-sheen-and-other-anecdotes/